دیدار شهردار خارگ و معاون سپاه امام صادق(ع) بوشهر با مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ ، به مناسبت آغاز سال نو و به منظور هم افزایی و هم فکری جهت رفع مشکلات معیشتی مردم خارگ ، نشستی صمیمانه با حضور عبدالحمید صفایی؛ شهردار خارگ ، عباس اسدروز؛ مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران و عبدالکریم دانش آموز؛ معاون مهندسی سپاه امام صادق(ع) بوشهر و فرمانده سابق سپاه ثارالله خارگ برگزار گردید.

در این دیدار نظر به رویکرد حاضرین در جلسه مبنی بر تحلیل و بررسی راهکارها و حل مشکلات معیشتی مردم جزیره خارگ ، صفایی؛ مدیریت ارشد شهری خارگ ابتدا ضمن تبریک سال نو و تشکر از همکاری و تعامل مستمر مجموعه پایانه های نفتی و نگاه ویژه و حمایت های سرهنگ دانش آموز، به بیان مسائل و مشکلات مردم خارگ در مباحث پروژه های عام المنفعه و معضل تردد پرداخت و راهکارهای مجموعه ی شهرداری خارگ را برای رفع آن ها مطرح کرد.

ایشان با اشاره به مصوبات سفر پیشین رئیس جمهور در خصوص پروژه های عمرانی عنوان کرد : تاکنون بخشی از مصوبات سفر پیشین ریاست محترم جمهور محقق شده که با توجه به ضرورت اجرایی بقیه مصوبات ، این امر تعامل مجموعه پایانه های نفتی را می طلبد که نظر به رویکرد مثبت این مجموعه امیدوار به تسریع روند اجرایی آن ها هستیم.

شهردار خارگ همچنین با بیان اینکه همواره محدودیت های تردد و شرایط جوی ناپایدار بحران و مشکلات عدیده ای را برای مردم خارگ ایجاد می کند اذعان کرد : شهرداری خارگ در این راستا و در گامی شگرف بعد از ۵۰ سال پروژه شاخص احداث ساختمان مدیریت بحران ( آنبار آذوقه ) را در دستور کار خود قرار داده است .با تامین اعتبار احداث این ساختمان در حال حاضر شاهد پیشرفت پروژه آن هستیم که به امید خدا در سال جاری به مرحله بهره برداری می رسد. اما در خصوص تجهیزات و سردخانه می بایست نسبت به تامین اعتبار خاص اقدام کنیم که امیدواریم با نگاه ویژه مجموعه پایانه های نفتی این امر محقق شود. در صورت همکاری مجموعه پایانه های نفتی برای تجهیز و به سرانجام رسیدن این ساختمان ، میتواند به عنوان خدمتی بزرگ و ماندگار به مردم خارگ قلمداد شود.

عبدالحمید صفایی؛ مدیریت ارشد شهری خارگ اضافه کرد : متاسفانه در جزیره خارگ از دیرباز بحث تردد با سختی و دشواری برای مردم خارگ گره خورده است. با توجه به مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر و شهرداری خارگ در خصوص حمایت از بخش خصوصی جهت حل مشکل تردد ، اجرایی شدن آن نیازمند تعامل همه جانبه ای است که بی شک مجموعه پایانه های نفتی می تواند نقش ویژه ای را در آن ایفا کند. بدین منظور امیدواریم انجام پذیرفتن این تعامل و همکاری به حمایت ویژه ای از بخش خصوصی منجر شود تا با اجرایی شدن این مصوبه و با تامین یک کشتی در خور مردم دریادل جزیره خارگ این معضل بزرگ حل گردد.

در ادامه دکتر اسد روز که به تازگی به عنوان مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران منصوب شده است ضمن تاکید بر تلاش همه جانبه همه ی دستگاه ها از جمله شرکت پایانه های نفتی برای رفع مشکلات معیشتی مردم خارگ اذعان کرد : امیدواریم در سال جدید بتوانیم با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های مجموعه پایانه های نفتی و با همکاری نهادهایی همچون شهرداری خدمات ارزنده ای را در جهت رفاه حال مردم شریف خارگ و رفع مشکلات ایشان ارائه دهیم.

سرهنگ دانش آموز نیز که به واسطه حضور چندین ساله در جزیره خارگ نسبت به مسائل گوناگون جزیره اشراف کامل دارد اذعان داشت : مردم بی ادعای خارگ همواره دوشادوش مسئولین بوده اند که نمود ویژه آن در ایام هشت سال دفاع مقدس بود و بی شک ایشان شایسته بهترین ها هستند. امیدوارم نگاه و تعامل خاص مسئولین و نهادهای مختلف به رفع مشکلات مردم این جزیره منجر شود.

در پایان حاضرین در جلسه ابراز امیدواری کردند تا در سال جدید با استمرار تعامل و همکاری همه ی دستگاه ها در سطوح مختلف قدم های بزرگی در جهت برطرف سازی مشکلات مردم خارگ برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *