شهردار خارگ ویژه برنامه های روز درختکاری را تشریح کرد/از اهدا و کاشت نهال مرکبات در منازل شهروندان تا بسته تشویقی نگهداری درختان

عبدالحمید صفایی؛ شهردار خارگ با تشریح ویژه برنامه های شهرداری خارگ در روز درختکاری عنوان کرد : منابع طبیعی و فضای سبز در زندگی روزمره شهروندان و شادابی و نشاط اجتماعی نقش اساسی دارد . این باور سبب گشته است تا در دوره جاری با دیدگاهی ویژه نسبت به افزایش سرانه فضای سبز شهر زیبای خارگ اقدام نماییم. از این رو در روز درختکاری و هفته منابع طبیعی سال جاری که در پیش است نیز با برنامه ریزی مدون و درنظرگیری برنامه هایی ویژه ، افزایش سرمایه های بی بدیل طبیعت را با رویکرد کاشت درختان مرکبات در دستور کار خود قرار داده ایم.

مدیریت شهری خارگ در ادامه با گرامیداشت یادمرحوم هادی خدرزاده از پرسنل خدوم واحد فضای سبز که اخیرا جان به جان افرین تسلیم کرد ، افزود : امسال در هفته منافع طبیعی و طرح درخت یادبود ، یاد همکار عزیزمان را گرامی خواهیم داشت و همچنین با اجرای طرح هایی همچون درخت وحدت ، درخت سلامت ، درخت خانواده و … تلاش خواهیم داشت تا به نحوی شایسته در راستای اشاعه فرهنگ درختکاری و حفظ منابع طبیعی گام برداریم.

شهردار خارگ اضافه کرد : در سالیان گذشته شهرداری خارگ با توزیع نهال های مثمر بین شهروندان جهت افزایش سرانه فضای سبز تلاش می نمود اما در سال جاری و با توجه به شرایط بیماری منحوس کرونا ، خود شهرداری عهده دار این امر شده است ، به نحوی که شهروندان با ثبت نام و هماهنگی جهت دریافت و پرورش ، نهال را در منزل خود دریافت می نمایند و مجموعه واحد فضای سبز نیز خود کاشت نهال ها را عهده دار می شودو همزمان برای هر درخت شناسنامه صادر می گردد.

وی افزود : همچنین جهت تشویق شهروندان ، در صورتی که سلامت درختان در بازدیدهای دوره‌ای کارشناسان تایید شود، همشریانمان از بسته تشویقی برخوردار خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *