پنج‌شنبه, 5 ارديبهشت 1398
نشست اعضای شورای اسلامی و شهردار جزیره خارگ با استاندار بوشهر
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ 
شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


نشست اعضای شورای اسلامی و شهردار جزیره خارگ با استاندار بوشهر

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ : در نخستین روزهاي سال ۱۳۹۸ ، صبح روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خارگ با پیگیری و هماهنگی شهردار ، طی جلسه ای با استاندار بوشهر و مديركل دفترامور شوراها و شهرداری ها دیدار کردند.

 

درابتداي جلسه مهدی بخشی؛ رئيس شورای اسلامی شهر خارگ ضمن تقدير از استاندار بوشهر بابت تعامل و همکاری مستمر ایشان ، در مورد مشكلات عديده جزيره خارگ مطالبي را عنوان نمود.

 

بخشي به لزوم توجه به وضعيت تردد مردم خارگ اشاره كرد و افزود : مردم به لحاظ تردد در وضعيت نابساماني به سر مي برند و ناوگان حاضر در مسير بوشهر به خارگ و گناوه به خارگ و بالعكس پاسخگوی نیاز مردم خارگ نمی باشد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر خارگ همچنين پيشنهادهايي درجهت حل مشكل تردد ارائه نمود كه مورد توجه استاندار بوشهر قرارگرفت .

 

در ادامه این نشست عبدالحمید صفایی؛ شهردار خارگ نيز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست اظهار داشت : مردم جزيره خارگ در معرض مستقيم آلايندگی های زيست محيطي به خصوص دود ناشي از سوختن مواد نفتي هستند .

 

شهردار خارگ با اشاره به لزوم اجرای پروژه های زیرساختی در جزیره و شرح فعالیت های عمرانی سال 97 ، خواستار نگاه خاص استاندار محترم به عمران شهری خارگ شدند.

 

مدیریت شهری خارگ همچنین از استاندار بوشهر خواستند در خصوص افزايش اختصاص حق آلايندگي و ارزش افزوده توجه ويژه اي به مردم خارگ داشته باشند.

 

یوسف وطن دوست ديگر عضو شورای شهر خارگ نيز با اشاره به مشكلات تصويب طرح جامع خارگ اذعان کرد: از ١٦سال پيش تاكنون تلاش هاي زيادي درجهت به تصويب رساندن طرح فوق صورت گرفته است كه طرح به نتايجي خوبي هم در وزارت راه و شهرسازي رسيده است ولي درحالي كه اميد به تصويب طرح داشتيم اين روند به شوراي امنيت ملي كشيده شده است و هم اكنون كاملا متوقف شده است .

 

ایشان در ادامه از استاندار درخواست كرد تا مقامات ارشد استان ، شوراي اسلامی شهر خارگ را در پیگیری اين امر تنها نگذارند. وطن دوست همچنین توضيحاتي درخصوص بحث تردد مردم خارگ ، مشكلات معلمان خارگ و لزوم رسيدگي به مشكلات فرهنگيان ارائه نمود.

 

بهروز خواجه؛ عضو دیگر شورای اسلامی شهر خارگ نیز ضمن تشريح شرايط بغرنج ساخت نوسازي مدارس در خارگ، اعلام كرد : پس از گذشت سه سال از شروع به كار عملیات اجرایی نوسازی مدارس مطهري و١٧شهريور، عملیات متوقف شده است و این دو پروژه در وضع رکود قرار گرفته است.

 

خواجه همچنين درخصوص وضعيت نابسامان فاضلاب خارگ و شبكه ناقص اين پروژه توضيحاتي را به استاندار ارائه نمود و خاطرنشان کرد : تامین هزینه های تولی گری شهرداری در توزیع آب شرب شهری که اضافه بر خدمت رسانی مجموعه به مردم شریف خارگ با استناد بر عدم استقرار آبفا در خارگ محسوب می شود ، مساعدت و تعامل دستگاه های اجرایی استان را می طلبد که از استاندار محترم خواستار پیگیری به این امر می باشیم.

 

در پايان استاندار بوشهر ضمن تشكر از حضور اعضاي شوراي اسلامی شهر و شهردار خارگ و همچنين تبريك سال نو به مردم جزيره خارگ توضيحاتي را درخصوص مشكلات این جزیره بیان نمود.

 

ايشان درخصوص وضعيت تردد پيشنهاد داد تا شهرداري بصورت ويژه جهت خريداري شناور ورود کرده و استانداري بوشهر نیز حمايت های لازم را در این خصوص به عمل می آورد.

 

دكتر گراوند همچنین در خصوص به نتیجه رسیدن طرح جامع ، وعده پيگيري ويژه اي در شوراي امنيت ملي را به مردم خارگ نوید داد.

 

وی وعده داد در خصوص وضعيت پرداختي هاي استان در حوزه عوارض آلايندگي، باتوجه به محدوديتهاي قانوني كمك ويژه اي به جزيره خارگ شود.

 

استاندار بوشهر درخصوص وضعيت شبکه فاضلاب شهر خارگ ، قول پيگيري از طريق آبفا استان را داد و اذعان کرد با بهره گیری از موازین قانونی به دنبال انتخاب راهکار مناسب جهت اصلاح سيستم معيوب اجرا شده است.

 

ايشان درخصوص مشكل نوسازي مدارس جزيره خارگ ، طی تماسی با مديركل نوسازي مدارس به صورت ویژه تاکید کردند تا پايان سال٩٨، افتتاح مدارس فوق در دستور كار قرار گيرد.
بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
5.1.0.0
V5.1.0.0