جمعه, 2 فروردين 1398
وضعیت اسفناك طرح جامع جزیره خارگ پس از ۱۴سال پیگیری و نا امیدی از نماینده مجلس
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ 
شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ و به نقل از فدک : عصر روز گذشته جلسه هفتگی شورای شهرجزیره خارک برگزارشد. مهدی بخشی رئیس شورا در نطق پیش ازدستور خود ازوضعیت بحرانی طرح جامع شهری خارک خبرداد.


بخشی درشروع صحبتهایش از۱۴سال پیگیری بی نتیجه این طرح خبر داد و عنوان کردبعداز تلاش شورای دوره چهارم ،شورای پنجم تمام تلاش خود را جهت تصویب کامل طرح جامع به کارگرفت.


جلساتی به طورمنظم و باهدف تسریع در تصویب طرح جامع با مسوولین ذیربط و در کمیته های مربوط دروزارت راه و شهرسازی برگزارشد.محدوده شهر خارگ مورد تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری قرار گرفت و تصویب حریم منوط به بازدید میدانی دبیر شورایعالی شهرسازی گردید.مع الوصف هرچه به زمان به سرانجام رسیدن این طرح نزدیک می شویم عدم تمایل آقای خدری نماینده محترم مجلس شورای اسلامی برای پیگیری این طرح بیشتر میشود.


علیرغم تمامی تلاشها و پیگیریهای شبانه روزی در پایتخت ایشان حاضر به پیگیری تصویب طرح فوق نبوده و حتی به تماسهای مکرر نمایندگان مردم نیزپاسخ نمیدهد.


مردم شریف خارک درانتخابات گذشته با آرا خود از ایشان حمایت کردند و اکنون انتظار میرودایشان به اعتماد مردم پاسخ دهد.ولی ایشان از هماهنگی برای یک دیدارمعمولی هم طفره می رود.آقای خدری باید بدانددر مقابل مردم وتعهداتی که در فضای حقیقی و مجازی به مردم داده است مسول است و بایدپاسخگوباشد. ظاهراایشان فراموش کرده اند که نماینده مردم خارگ هم هستند.


چراایشان از پیگیری مجدانه طرح جامع شانه خالی میکند.علیرغم حساسیت طرح فوق نزدمردم و گوشزدکردن این مسایل از سوی نمایندگان شورای شهربه ایشان ،با کم توجهی عجیبی ازسوی ایشان مواجه شده ایم.


طرح جامع شهر خارگ جهت اتخاذ تصمیم نهایی به شورای عالی امنیت ملی ارسال شده که این موضوع بی سابقه بوده است و حالا سه وزیر محترم دولت تدبیروامید قراراست تصمیم نهائی را در مورداین طرح اتخاذکنند در حالیکه نمایندگان مردم خارگ از مسائل بی خبرند و تلاشهای آنها تاکنون بی نتیجه مانده است.

امید داریم دولت محترم همزمان با توجه به شرایط منافع ملی جزیره به وضعیت ومشکلات مردم شریف خارک که همواره حامی ،مدافع ،همراه و یاور نظام جمهوری اسلامی درهمه عرصه ها بوده اند توجه نماید.از آقای خدری نیز انتظار داریم همانطور که جهت اخذ رای دست نیاز به سوی مردم خارگ پیش آورد،اکنون نیزمردم خارک را فراموش نکند و به تعهداتش نسبت به مردم خارگ پایبند بماند.بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
5.1.0.0
V5.1.0.0