نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با رئیس منطقه شرکت نفت فلات قاره خارگ برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر خارگ ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با رئیس منطقه شرکت نفت فلات قاره خارگ و معاونین ایشان دیدار کردند.

در ابتدای این نشست که به منظور هم افزایی و با محوریت بررسی سازوکارهای توسعه همکاری ها بر پایه ظرفیت های قانونی و توانمندی های موجود انجام پذیرفت، مهدی بخشی؛ رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به اهمیت تقویت مستمر زنجیره ارتباطی ادارات و سازمان ها به منظور ارائه خدمات مطلوب به مردم خارگ اذعان کرد : بی تردید مردم شریف خارگ به واسطه ظرفیت های ویژه این جزیره لیاقت بهترین ها را دارند ، از این رو ما به عنوان نمایندگان ایشان در شورای اسلامی شهر بر خود وظیفه می دانیم تا مشکلات ایشان را به طور جدی پیگیری کرده و با استفاده از تمام ظرفیت ها و در سایه تعامل و همکاری همه سازمان ها و اداره جات نسبت به رفع مشکلات ایشان اقدام کنیم. از جمله مشکلات ریشه ای و دیرینه مردم جزیره ، عدم بهره مندی از لوله کشی گاز شهری است که علیرغم توانمندی ها و ظرفیت های موجود خارگ همچنان لاینحل مانده است. همچنین عدم استقرار آبفا در جزیره خارگ مشکلات زیادی را برای شهروندان فراهم ساخته است.

بخشی در ادامه با انتقال برخی از مشکلات مردم جزیره به مسئولین شرکت نفت فلات قاره گفت : ضمن تشکر از رویکرد مثبت و خدمات این شرکت به مردم جزیره ، توجه خاص و بیش از پیش ایشان را به معیشت مردم انتظار داریم. مباحثی همچون اشتغال بومیان ، خرید از بازاریان و حمایت از رونق بازار خارگ ، همکاری و تعامل در جهت بهره گیری از توانمندی های فلات قاره در امور خدماتی و عام المنفعه از جمله خدماتی است که تحقق آن ها می تواند موجبات رضایتمندی مردم شریف خارگ را فراهم آورد.

در ادامه عبدالحمید صفایی؛ شهردار خارگ با تاکید بر تعامل سازنده شرکت نفت فلات قاره با شهرداری و شورا اذعان کرد : علیرغم تمام سختی ها ، هزینه ها و آلایندگی هایی که در جزیره متوجه مردم نجیب خارگ است ، اما مردم محور بودن پدافند غیرعامل در جزیره خود گواه نقش بی بدیل ایشان خصوصا برای مجموعه های نفتی است ، لذا بیش از هر زمان دیگری می بایست نسبت به رفع نیازها و فراهم سازی رفاه ایشان ایفای نقش کنیم. در خصوص وصول مطالبات در سال ۹۶ خداراشکر همکاری خوبی فی مابین فلات قاره و شهرداری شکل گرفت که متاسفانه در سال ۹۷ محقق نشد، امیدواریم با توجه ویژه مسئولین امر در فلات قاره این مسئله نیز به سرانجام برسد. در خصوص مطالبات از پیش مانده شهرداری از NGL و درود۳ ، الزام پیمانکاران جهت پرداخت عوارض ، همکاری در قراردادهای حمل و نقل هوایی و دریایی، تعیین عرصه و عیان فلات قاره جهت تعیین عوارض و حمایت از بخش خصوصی نیز تعامل و همکاری مجموعه فلات قاره می تواند کمک شایانی به امر خدمت رسانی شهرداری به ولی نعمتان خود نماید.

مدیریت شهری خارگ همچنین با اعلام آمادگی مجموعه شهرداری جهت همکاری دوجانبه با بهره گیری از ظرفیت های خود ادامه داد : شهرداری خارگ در حال حاضر به واسطه ظرفیت ها و توانمندی های خود در حوزه های گوناگونی همچون خدمات فضای سبز و آسفالت معابر آمادگی دارد به عنوان یک بازوی اجرایی و عملیاتی در کنار شرکت فلات قاره گیرد. کما اینکه طی چندین سال گذشته با اتکا به همین ظرفیت ها گام های مثبتی را در این حوزه ها خصوصا نهضت آسفالت از سوی مجموعه شهرداری برداشته شده است.

در ادامه وطن دوست ، عضو شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از حسن نیت مسئولین شرکت نفت فلات قاره خارگ جهت برگزاری این جلسه ابراز امیدواری کرد تا در سایه همکاری دوجانبه امر خدمت رسانی به مردم جزیره خارگ تسریع و افزایش یابد. ایشان در ادامه همچنین ضمن تشکر از توجه و پیگیری مسئولین فلات قاره به مشکلات کارگران خصوصا در جریان بارندگی های سال گذشته اذعان کرد: مردم جزیره خارگ اخیرا شاهد کاهش خدمات رفاهی از جانب مجموعه های نفتی بوده اند و ما در شورای اسلامی شهر به جهت ارتباطی که با شهروندان گرامی داریم حامل پیغام نارضایتی ایشان هستیم که امیدواریم توجه ویژه این مجموعه ها به مردم شریف خارگ موجبات رضایتمندی ایشان را فراهم سازد. همچنین گاها کارکنان شاغل در فلات قاره با مراجعه به شورای شهر از پرداخت نشدن حقوق و مطالبات خود گله دارند که بر خود وظیفه می دانیم تا حصول نتیجه مشکلات ایشان را پیگیری نماییم. با این وجود با توجه به نگاه و رویکرد مثبت مجموعه فلات قاره به رفاه و آسایش کارکنان خود امیدواریم همواره شاهد رضایتمندی این زحمتکشان باشیم. در خصوص تردد دریایی نیز هم اکنون با تمهیدات و تلاش شهرداری و شورا و همچنین حضور بخش خصوصی بومی شاهد اتفاقات مثبتی هستیم که امیدواریم با حمایت شرکت فلات قاره شاهد دلگرمی و انگیزه روزافزون بومیان در جهت خدمات به همشهریان خود باشیم.

مهدی باقری؛ عضو شورای اسلامی شهر نیز با قدردانی از حسن نیت و توجه مسئولین شرکت نفت فلات قاره به مردم خارگ عنوان کرد : بی تردید خدمات و تلاشهای مجموعه فلات قاره بر مردم جزیره پوشیده نیست و نقش این شرکت در توسعه و تعالی خارگ غیرقابل انکار است. مردم انقلابی خارگ نیز همواره لایق بهترین ها بوده اند و هم اینک که در شرایط جنگ اقتصادی و اقتصاد مقاومتی به سر می بریم حفظ و ارتقای مستمر ارتباط شرکت های نفتی با مردم اهمیت بسزایی دارد. تاکید بر مسئله اشتغال بومیان و خرید محلی از بازاریان قدیمی خارگ خود حاکی از اهمیت این مطالبات است. با توجه به شرایط خاص جزیره ، خرید دستگاه سی تی اسکن از نیازهای اساسی بیمارستان خارگ و شهروندان و ساکنین جزیره می باشد که امیدوارم با پیگیری ، همکاری و مساعدت مالی شرکت های نفتی مستقر در جزیره ، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و شهرداری و شورا این نیاز مرتفع شود. در این زمینه قبلا با حسن نیت و مساعدت مدیرعامل پایانه های نفتی یک دستگاه اکو برای بیمارستان نفت خریداری شده بود که جای تقدیر و تشکر دارد.

لطف الله علیپور؛ عضو شورای اسلامی شهر در ادامه با تشکر از همکاری ارزشمند مجموعه شرکت نفت فلات قاره در اورژانس هوایی ، نگاه ویژه این شرکت را در خدمترسانی به مردم خارگ خواستار شد و اذعان کرد : با توجه به اینکه پرداخت عوارضات از سوی شرکت ها ، موجبات خدمترسانی به مردم را فراهم می آورد امیدواریم شرکت فلات قاره به این امر توجه ویژه ای داشته باشد. همچنین علیرغم تمام محدودیت ها و مشکلات کنونی شرکت ها ، نگاه خاص و دلسوزانه ایشان به مسئله اشتغال جوانان بومی و همچنین حمایت از توسعه و رونق بازار خارگ می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد. همچنین ارتقای مستمر فضای هم افزایی و بسترسازی ارتباط موثر از طریق روابط عمومی سازمان ها و ادارات علاوه بر تسریع امر اطلاع رسانی ، می تواند خدمت رسانی به شهروندان را نیز تسهیل نماید که امیدواریم به این مهم توجه ویژه ای شود.

در پایان عباس رجب خانی؛ رئیس منطقه شرکت نفت فلات قاره خارگ ضمن اشاره به نقش پررنگ و مهم شهرداری و شورای اسلامی شهر به عنوان نمایندگان منتخب مردم در پیگیری مطالباتشان اذعان کرد : شرکت نفت فلات قاره نیز همواره خود را در کنار مردم می داند و تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا با پذیرش مسئولیت های اجتماعی بتواند خدمتگزار شایسته ای برای مردم باشد. علیرغم تمامی محدویت ها و مشکلاتی که در حال حاضر گریبانگیر فضای اقتصادی است ، اما همواره رضایتمندی کارکنان خود را سرلوحه امور قرار داده ایم که از جمله اقداماتی که در این خصوص صورت گرفته است می توان به توجه ویژه به رضایت کارکنان در قرارداد با پیمانکاران ، ساماندهی کمپ کارگران و همچنین تمهیدات اخیر مجموعه جهت بهبود وضعیت شغلی کارگران اشاره کرد.

رجب خانی همچنین با اشاره به خدمات این شرکت به شهروندان خارگ ادامه داد : شرکت نفت فلات قاره با توجه به رسالتی که بر دوش دارد همواره با ارائه خدمات پنهان یاری رسان مردم بوده است ، در امور مختلفی از جمله توجه به محیط زیست و توجه به رفاه و آسایش مردم جزیره تلاش داشته ایم تا پیشگام باشیم و به امید خدا از این پس نیز عزم خود را جزم خواهیم کرد تا نقش ویژه ای را در توسعه و آبادانی جزیره ایفا کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.